Projekt Bohemia vrcholí, Jiří Burian za čtrnáct dní pokřtí album

„Můj vztah k lidové tvorbě a k lidové tradici je takový neutrální, nejsem ani příliš velký fanoušek, ani příliš velký odpůrce, spíš jsem takový pozorovatel z povzdálí,“ přiznává upřímně v níže přiloženém rozhovoru Mikoláš Růžička, jeden z hostů na Burianově nové nahrávce.

Podařilo se mu vystihnout to, jak by se zřejmě vyjádřila i většina českého národa. V době, kdy je národní obrození zapomenuto (což má své výhody i nevýhody), se Jiří Burian chopil příležitosti a společně s Lenkou Kovaříkovou započali multimediální projekt Bohemia.

Prostřednictvím různých forem umění se hudebníci i výtvarníci pokoušejí oživit české tradice, konfrontovat folklor se současnou kulturou a propojit věci zdánlivě nepropojitelné.

Základem celého projektu je stejnojmenné Burianovo album. Společně s dalšími (Milan Cais, Sára Vondrášková, Monika Načeva, Mikoláš Růžička, Jaromír Švejdík aj.) se pustil do kombinace lidových písní a elektroniky. V muzikantově tvorbě druhá sólová deska (debutem je So Low z roku 2009) vyšla před čtrnácti dny a křtít se bude 28. listopadu. V pražském klubu MeetFactory Burianovi předskočí Monika Načeva a Justin Lavash, zúčastní se také někteří již zmiňovaní hosté.

Jiří Burian, křest alba Bohemia, Praha – MeetFactory, 28. 11. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.