Propojení přírody a umění si dá za cíl landartový festival Trsy

Propojení přírody a umění si dá za cíl landartový festival Trsy

Zásoba malých velkých českých festivalů je v posledních letech bezedná. Dalším konceptuálně zajímavým projektem je landartový festival Trsy, který se uskuteční v lesích ve Lhotce u Berouna. „Festival Trsy má za cíl rozvíjet reflexi krajiny v současné společnosti. Chce vzdělávat v oblasti umění, přírodovědy a udržitelnosti specifických míst, která krajinu tvoří. Otvírá možnost vnímat krajinu jak z estetického, tak přírodovědného hlediska a pobízí k netradičnímu druhu tvůrčího vyjádření,“ vysvětlují v průvodním textu pořadatelé a program napovídá, že svým slovům dostojí.

Návštěvníci se mohou těšit jak na tematické přednášky vědců a umělecké performance hostů z Čech, Slovenska, Polska, ale i Skandinávie (kompletní seznam účinkujících v čele s Karoline Hjorth & Riittou Ikonen si můžete prohlédnout zde), tak na přímé zapojení do děje, kdy si sami vyzkoušejí landart v praxi. Všechna takto vytvořená díla následně vyústí ve společnou výstavu.

Součástí bude přitom i zajímavý hudební line-up, citlivě vybraný s ohledem na atmosféru místa a téma festivalu. Zazní panelákové srdceboly Dětí mezi reprákama, koncentrovaná naléhavost Kalle, křehká temnota Never Sol, introvertní smyčky Aid Kida, jazzová moderna Zabelov Group, folkové bardovství Oldřicha Janoty, live coding Kolektivu, dubstep Hard to Frame, experimentální anti-pop Loliny Loopy, rural pop Johuše Matuše či lotyšský folklór v podání skupiny Krusa.

Oficiální program ve Lhotce, místě, které „je už příliš daleko, aby její okolí zamořily [pražské] betonové velkosklady a satelitní výstavba, a přitom akorát blízko, abyste do hodiny mohli stát na Staroměstském náměstí“, začíná 2. září, již 1. září však proběhne rozehřívací večer s posezením u ohně, při kterém zahrají DMR. Vše pak skončí 4. září. Vstup na Trsy je za dobrovolný příspěvek, v případě, že si budete chtít přinést vlastní stan na přespání, zaplatíte 50 Kč. Více informací hledejte na tomto odkaze.

Landartový festival Trsy, Lhotka u Berouna, 2.–4. 9. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.