Rock Café zve na benefiční koncert pro Bojovat srdcem

Rock Café zve na benefiční koncert pro Bojovat srdcem

Pražský klub Rock Café přichystal na 23. září koncert, jehož výtěžek půjde na podporu projektu Bojovat srdcem, který je organizován spolkem Coracao de Capoeira. 

Věříme, že stát se capoeiristou, hudebníkem, tanečníkem nebo sportovcem může být pro děti z ghetta lákavější alternativa než být členem dětského gangu, nebo než výpravy se „špatnými“ kamarády a bezcílné bloumání po ulicích. Chceme dát dětem šanci a možnost realizovat se jinak. Chceme děti naučit, že bojovat se dá také srdcem,” - to je hlavní cíl iniciativy, která se zaměřuje na vzdělávání sociálně vyloučených dětí formou volnočasových sportovně-uměleckých aktivit, jejichž základem jsou právě tréninky capoeiry. Afro-brazilské bojové umění spojující prvky tance, akrobacie a sebeobrany s hudbou a zpěvěm zaujalo děti ze speciální internátní školy v Želešicích, které do ní přicházejí ze sociálně vyloučených lokalit a ubytoven v Brně.

V jeden večer vystoupí tři kapely, rock'n'rolloví Dirty Blondes a Ant Mafia z Prahy a indie rockoví Vees. Na programu je i komponovaný interaktivní večer Divadla utlačovaných. Studenti Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze a divadelní skupina ARA ART Davida Tišera předvedou dvacetiminutová představení na téma manipulace, šikana a rasismus. „Diváci nejprve každé představení zhlédnou, součástí večera je však také diskuze o nastolených tématech. Na základě diskuze budou diváci moct změnit děj a tedy i osud hlavních hrdinů, “ dodávají ještě pořadatelé.

V hudebním sále od 19.30 proběhne také taneční vystoupení dětí z projektu Bojovat srdcem.

Vstupenky za 150 korun koupíte rovnou na místě. Více informací najdete na facebookovém eventu.

Koncert pro Bojovat srdcem, Praha - Rock Café, 23. 9. 15

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.