Rybanaruby uvede čtveřici filmových večerů s improvizovanou hudbou, začne se už dnes

V pražském klubu na Žižkově se počínaje dneškem bude hrát filmům převážně ze začátku minulého století. Příchozí se mohou těšit na němé filmové legendy a na hudebníky z alternativní, jazzové a etno scény. O dramaturgii a úvod k večerům se stará Pavel Straka. Netradiční koncerty-promítání mají styčný bod v Mikoláši Chadimovi, saxofonistovi, který jinak vystupuje s MCH Band, jehož doprovodí vždy téměř desítka dalších, pokaždé jiných muzikantů.

První večer, 15. září, se promítne německý němý film Opium režiséra Roberta Reinerta z roku 1919, „jehož syžetem je badatelská cesta za opiem profesora Gesellia po Číně spojená nejen s exotikou geografickou, ale i snovou za účinků samotného opia.” Hudební improvizace, která vychází z čínské hudby a obecně jazzu, potrvá téměř sto minut. Další večery, vždy s klapkou o osmé večerní, lze vyhlížet každý týden. Dne 22. září se čeká surrealisticky pojatý snímek Kurutta ippêji a film Asahi wa kagayaku, 6. října se promítnou dva kultovní snímky Sergeje Ejzenštejna a vše zakončí 16. října promítání trojice filmů, na které se podílel Vladimir Majakovskij.

Vstupné vyjde v předprodeji na 91 Kč, na místě pak návštěvník zaplatí 120 Kč. Úplný program jednotlivých večerů lze vyčíst na stránkách klubu.

Rybanaruby, Praha – improvizační hraní k němým filmům:

15/09 Robert Reinert – Opium

22/09 Kurutta ippêji – Asahi wa kagayaku

06/10 filmy Sergeje Ejzenštejna

16/10 V. Majakovskij – Slečna a chuligán | A. Room – Židé v zemědělství | A. + A. Smirnovovi – Okťabrjuchov a Děkabrjuchov | Blek end vajt

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.