Valašský špalíček s folkovým zástupem a světovou přehlídkou se otevře už ve čtvrtek

Valašský špalíček 2013, Valašské Meziříčí, 21. - 22. 6. 13, foto Libor Galia Valašský špalíček 2013, Valašské Meziříčí, 21. - 22. 6. 13foto: Libor Galia

Na křižovatce žánrů se opět založí malý festival z Valašského Meziříčí. Už ve čtvrtek odpoledne se otevřou brány dvaatřicátému ročníku v řadě a Valašský špalíček představí chloubu českého folku a už tak pestrou paletu doprovodí ještě pár jmen ze světa. Mezi těmi září skotští rockeři Nazareth, kteří přijedou v obměněné sestavě, přesto však s kapsami plnými hitů. Pro festival typické zastoupení Irska letos zprostředkuje Rebecca Collins se svou kapelou The Unusual History of Ether. Něžnou stranu folku přinese také německá Alin Coen.

Na Špalíček ale zavítají také zdaleka: Simeon Soul Charger, hrající psychedelic experimental rock, dorazí z Ameriky, izraelskou představu indie rocku pak předvedou LFTN. Na jazzové struny udeří dlouholetý parťák Lou Reeda, baskytarista Fernando Saunders v zádech s kapelou.

Festival letos bude ve znamení návratů a otvírání archívů. „Po pětadvaceti letech se těšíme na asi nejstaršího z českých písničkářů Petra Skoumala s jeho současnou skupinou a v neobvyklé roli se tu objeví také Mikoláš Chadima nebo Vladimír Merta,“ říká Karel Prokeš, zakladatel festivalu. Čtvrt století odpočívaly pásky s originálními záznamy koncertů slovenské rockové legendy Deža Ursiniho a českého harmonikáře a zpěváka Jima Čerta v soukromém archivu zakladatele festivalu. Během něj proběhne také křest.

Vstupenky na kompletní Špalíček letos vyjdou na 350 Kč. Pokud budete chtít jen ony dva festivalové dny, vstupné vyjde na 250 Kč.

Valašský špalíček 2014, Valašské Meziříčí – různá místa, 19. – 21. 6. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.