Sacrum Profanum vrcholí, v Krakově se opět smazává hranice mezi tradiční a současnou hudbou

Sacrum Profanum vrcholí, v Krakově se opět smazává hranice mezi tradiční a současnou hudbou

Již od soboty se v polském Krakově odehrává čtrnáctý ročník festivalu Sacrum Profanum. Týdenní hudební svátek, který tradičně přináší audiovizuální přehlídku experimentální hudby a moderní klasiky, obohacenou o přednášky a workshopy, dneškem vstupuje do své vrcholné fáze. A odměnou za last-minute upoutávku vám nabízíme bleskovou soutěž o vstupenky na některou z akcí. Čtěte až do konce.

Již dnes v krakovském kongresovém centru zazní reinterpretace skladeb Johna Zorna v podání Arditti Quartet, klavíristy Stephena Druryho a sopránistky Barbary Kinga Majewské. V dalších dnech se pak diváci mohou těšit na následující: Folie á Deux, živou operu a konceptuální album v jednom z pera skladatelky Emily Hall a islandského spisovatele Sjóna a naživo prezentované tělesem Mahagony Opera Group. Sono Genera, živou performanci propojující elektronickou hudbu, improvizaci a sound art. Virginal Co-ordinates a Labyrint, experimentální vystoupení Mikea Pattona (Faith no More). Korall Korall, norskou operu pro děti a jejich rodiče. Opera About Poland, širokospektrální moderní dílo skladatele Artura Zagajewskiho. A konečně závěrečnou sobotní afterparty, na níž se představí umělci vyžívající se ve field recordings, mikrosamplování či vysoko-kalorické muzice.

Podívejte se na naší reportáž ze Sacrum Profanum 2014

Program Sacrum Profanum naleznete zde, vstupenky na jednotlivá vystoupení pak můžete pořizovat na tomto místě. My, jak jsme již slíbili v úvodu, vám nabízíme 2x1 vstupenku na následující koncerty: Folie á Deux (6. 10.), Virginal Co-ordinates (7. 10.), Opera About Poland (8. 10.) a Labyrint (8. 10.). Tyto vstupenky servírujeme na bázi kdo dřív přijde, ten dřív bere. Stačí napsat na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., o jaký lístek máte zájem, a pokud budete mezi prvními dvěma zájemci na danou show, místo bude vaše.

Sacrum Profanum, Krakov – různá místa, 1.–8. 10. 2016

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.