Warp Records v Krakově oslaví 25 let pod záštitou Sacrum Profanum

Týdenní festival Sacrum Profanum, spojující soudobou „klasickou“ hudbu s hudbou „popovou“, se letos ponese ve znamení Warp Records. Původem britské vydavatelství v Polsku oslaví 25 let své existence. Za tu dobu světu Warp, zaměřující se na elektronickou hudbu, nabídl jména postupně probíjející se k věčné slávě: za všechny zmiňme objevné Boards of Canada či Aphex Twina. Dnes už londýnské vydavatelství zastupuje i jména jako Brian Eno a z mladších třeba Mount Kimbie, Battles, Clark, Oneohtrix Point Never, Eskmo či Squarepusher. Pravě Squarepusher se objeví i v Krakově s kompletně přetvořenou show za doprovodu krakovského symfonického orchestru Sinfonietta Cracovia. Toto vystoupení 14. září festival otevře.

Podívejte se, jak to sluší orchestru s novou elektronikou v podání Squarepusher a Southbank Sinfonnia.

A Sacrum Profanum? To značí jednou tváří svatost (tj. sacrum), druhou světskost (tj. profanum). Den, kdy se pozvedne taktovka nad London Sinfonnieta, jež představí velikány dvacátého století a zároveň i hudbu z katalogu Warp Records, připadá na 19. září. V rámci toho se naváže také na ročník před dvěma lety, kdy zde oslavoval své 75. narozeniny Steve Reich. Závěrečný den, 20. září, bude opět vyvrcholením festivalu, a to v podání Autechre, Battles, Rustie, Darkstar, Hudson Mohawke a dalších. Dvanáctý ročník Sacrum Profanum v mezičase nabídne také další vystoupení, například Kronos Quartetu či Philipa Glasse (fotogalerie a reportáž z Ostravy).

Kompletní přehled plánovaných partitur naleznete na stránkách oslav 25. narozenin Warp Records. Pro bližší informace o místech konání a vstupenkách zamiřte na stránky festivalu.

Sacrum Profanum 2014, Krakov – různá místa, 14. – 20. 9. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.