Šamana Ztráta se vrací, přidává se Mood

Šamana Ztráta Šamana Ztráta Iluze

Festival Šamana Ztráta se vrací, pátý ročník se odehraje v prostředí Prachovských skal ve dnech 11.–13. září 2020.

Festival se odehrává na dvou místech – přes den se hraje v čajovém altánu uprostřed lesa, večerní část programu pak v budově rekreačního střediska Pařez. Šamana Ztrátu založili v roce 2013 Anežka Hošková, Jiří Kotrla a Daniel Vlček. Festival má za sebou čtyři ročníky a tříletou pauzu, nyní jej Ewelina Chiu a Daniel Vlček (ba:zel) obnovili pro další ročník a zároveň ke spolupráci vyzvali Mood.

„S Ewelinou spolupracujeme již déle, ba:zel hráli na jednom z mých koncertů a organizovala jsem i křest jejího sólo projektu Ai fen, takže když mě teď oslovila ke spolupráci na Šamana Ztráta, vzešlo z toho přirozeně ano. Naše spolupráce dala vzniknout různorodému line-upu zejména elektronické hudby a jejích nejrůznějších podžánrů,” říká Tereza Odehnalová z Moodu. Hrát bude hudba BCAA system, Ježíš táhne na Berlín, Mary C či Olivera Torra, na line-upu ale najdeme i kytary (Šimanský Niesner, Čau Česko), voodoo-folk (Ima Teva) nebo audiovizuální performance (Simulacrum AV, Salvia). Kromě českých interpretů festival obohatí i projekty z Polska – duo XDZVØNX nebo klavíristka Mahjong.

Hlavním bodem doprovodného programu je experimentální film Confessions of a Box Man Miky Johnsona s tajuplnou intervencí. Eva Césarová uvede přednášku o psychedelikách a šamanském tabáku Rapé, David Vrbík představí laserovou instalaci s hudebním doprovodem. V prostředí lesa Prachovských skal bude možnost se vegansky občerstvit, zacvičit si jógu, poznávat okolní flóru nebo se vykoupat. Specifický DIY-komunitní přístup se nevyhnul ani prodeji vstupenek – přes Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. si každý individuálně může požádat o tu svou, ať už jako balíček s ubytováním s polopenzí či samotný festivalový vstup.

Šamana Ztráta Mood, Prachovské skály – Pařez a další místa, 11.–13. 9. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.