Savages a Bo Ningen chystají dadaistický experiment. Vydají desku s jedinou skladbou

Ne, v nadpise jsme se neupsali. Punkové divé ženy Savages a neméně nezkrotní japonští Bo Ningen skutečně chystají split, na němž bude jen jedna jediná, živě zaznamenaná píseň. Zato ale setsakramentsky dlouhá, skoro čtyřicetiminutová.

Opus Words to the Blind, parafrázující část textu písně Shut Up z debutové desky Savages, vznikl v Londýně v květnu 2013, kdy se Savages a Bo Ningen potkali na jednom pódiu a oddali se nespoutané hudební improvizaci. Inspirací jim byl literární dadaismus a koncept tzv. simultánní básně. Nezvyklý hudební experiment vyjde 17. listopadu, o dva dny později jej pak obě skupiny podruhé společně zahrají naživo, opět v Londýně.

Savages se vůbec v sáhodlouhých živých záznamech vyžívají. Příkladem budiž jejich desetiminutová koncertní extáze se skladbou Fuckers. Ta zazněla i během jejich únorové pražské zastávky.

A u Words to the Blind to nekončí. Kapely si zřejmě padly do noty, a tak zpěvačka Jehnny Beth, frontwoman Savages, zahostovala v nové skladbě Bo Ningen s názvem CC. Zvědavci nechť zavítají sem.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.