Schwarzprior naznačují novou desku a v mezičase se nechávají remixovat

Schwarzprior, foto Adam Holý Schwarzpriorfoto: Adam Holý

Máme hotovo. Deska je v lisu, booklet v tisku, hlásí Schwarzprior. Dále jsou však již na slovo skoupí a tak si v otázce informací o jejich plnohodnotném debutu musíme vystačit s náznaky. Trio před nedávnem například vyvěsilo na svém facebookovém profilu grafiku, obsahující tajný cheat, který v legendární počítačové hře DOOM zajišťoval nesmrtelnost. Jedná se i o název a přebal alba? Konspirujeme moc? Jisté je, že se ostravští dekadenti ve finální fázi příprav desky dobře baví. Opravdu dobře. Ostatně, dobře se bavili i při odpovědích v naší pravidelné rubrice Czech it.

Možná pro vlastní potěchu, možná proto, aby nám zkrátili čekání, uvolňují teď Schwarzprior na bandcampu s větší či menší pravidelností remixy svých skladeb. Své temné melodie propůjčili například duu Space Love či našemu nedávnému horkému tipu Lightning Glove a výsledkem jsou ještě mnohem bizarnější kompozice, než na jaké jsme u audiovizuálního ostravského projektu zvyklí.

Debutová nahrávka se však těší většímu očekávání... Ostravská scéna ožívá.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.