Foto: PAF 2018, Olomouc – různá místa, 6.–9. 12. 18

PAF 2019 PAF 2019 Nela Bártová
„PAF lze vnímat podobně jako výstavní prostor, kde v rámci tématu výstavy rozkrýváte rozličné interpretační vrstvy skrze objekty, pohyblivé obrazy, popisky, performance, architekturu prostoru a například i hudbu nebo obecněji zvuk,” říká o PAFu kurátor Martin Mazanec. Letošní ročník opět nabídl přehlídku jedinečných výstupů nejrůznějšího charakteru, tentokrát na téma lapsus.
 
Mezi highlighty určitě patřil snímek Dream Journal Jona Rafmana; bizarní svět v 3D herní estetice vycházel z Rafmanových snů a pozornost díky své šílenosti udržel do poslední vteřiny. Co je třeba dále vypíchnout, je audiovizuální performance Hydrangea II od litevského producenta J. G. Biberkopfa a australské spisovatelky Holly Childs v Kapli Božího těla. Zvuková bouře, která jednou šuměla a podruhé tepala silným beatem, doprovázela mluvený lyrický text týkající se ekologicko-sociálního tématu, zdůrazňující, že budoucnost je nebezpečně blízko. Dokázalo to vtáhnout.
 
Promítačka oživila různá místa Olomouce svými site-specific projekcemi, výstavy současného umění pro změnu obsadily hned tři galerie. PAFem to žilo i mimo hlavní centrum dění na Konviktu.
 
Úderné a emotivní 700 Bliss prý nezačnou, dokud si nestoupneme. Producentka DJ Haram se starala o experimentální techno beaty a Moor Mother do toho šířila aktivistickou osvětu přímo v publiku.
 
Nezáživné bylo snad jen vystoupení Slowmotiondancer alias Dominika Gajarského. Udělat hluboký, procítěný a melancholický dojem moc nevyšel, působilo to akorát ubrečeně, v půlce odcházím.

Proč hráli Lighting Glove v miniaturním Vertigu? Špatná očekávání se vyplnila; přepálený zvuk a samozřejmě nepříjemná tlačenice, dovnitř se dostalo jen pár vyvolených.
Afterparty na Konviktu letos nic moc, ale Vertigo to úspěšně zachraňovalo. Tančí se na stolech, that's the way (aha aha) I like it (aha aha).

PAF 2018, Olomouc – různá místa, 6.–9. 12. 18  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.