Showcase festival Nouvelle Prague ohlašuje line-up

Balthazar Balthazar

Druhý ročník showcaseového festivalu Nouvelle Prague, který proběhne ve dnech 7. – 8. listopadu v areálu smíchovského pivovaru Staropramen, už má kompletní seznam účinkujících kapel. Headlinery jsou letos belgická pětice Balthazar, která loni vystoupila jako předskokan britských Editors a v současnosti má za sebou i samostatný koncert v Lucerna Music Baru. Druhou hlavní kapelou večera budou kladenští Zrní, kteří představí během devadesátiminutového koncertu také své nové album Následuj kojota.

Festival oproti prvnímu ročníku přidal do svého programu zástupce české scény, kromě již zmíněných Zrní to budou čtyři formace, jež už nějakou dobu hýbou našimi alternativními vodami. Vložte kočku a Nylon Jail patří k nadějím, zatímco Please The Trees a Kittchen už jsou vcelku ostřílenými hvězdami line-upů mnoha festivalů u nás i našich slovenských sousedů.

Čtěte rozhovor s výkonným ředitelem Nouvelle Prague Štěpánem Suchochlebem a reportáž z loňského ročníku, podívejte se na fotogalerii.

Nouvelle Prague se orientuje na zámořské kapely, ani letos tedy nebude chybět showcase zahraničních objevů z mimoevropských států. Austrálii budou zastupovat pop-rockoví Ball Park Music a tvrdší Calling All Cars, z Kanady přijedou Slow Down Molasses a The Visit. Poprvé na festivale vystoupí v rámci showcase skupina ze Spojených států, budou to baltimorští Sun Club. Stejně jako loni tu bude mít jedno jméno také Izrael, a to v podobě elektronických Skyroads. Posledním do party pak budou The Plastics z Jihoafrické republiky.

Vstupenky můžete zakoupit jednodenní za 270 Kč a dvoudenní na celý Nouvelle Prague za 370 Kč. Seženete je v síti Ticketsforpeople. V prodeji jsou i delegátské pasy pro zájemce o odbornou konferenci. Více informací o panelistech a vstupenkách naleznete na webu festivalu.

Nouvelle Prague, Praha – areál pivovaru Staropramen na Smíchově, 7. – 8. 11. 14

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.