Showcaseový festival Waves Bratislava se blíží

Pjoni Pjoni

Letošní třetí ročník showcaseového festivalu Waves Vienna se rozšířil i do Bratislavy, jak jsme vás už informovali. Hudební přehlídka proběhne ve slovenské metropoli již téměř za týden, konkrétně v sobotu 5. října. Během jednoho dne vystoupí více než 40 slovenských i zahraničních kapel.

V line-upu převládají slovenští účinkující, namátkou zmiňujeme Lavagance, Nvmeri, Kasioboy, Ink Midget, Katarziu či Pjoniho. Představí se však i devět zahraničních hostů, mezi nimi například irská elektronika Mmoths, rakouský projekt Ghost Capsules či holandská psychedelická kytarovka Birth of Joy stavějící na retro zvuku hammondek. Kompletní seznam účinkujících najdete zde.  

Slovenskú hudobnú ponuku sme zvolili tak, aby bol program aktuálny, pestrý a atraktívny. Dôležité pre nás bolo, aby každý z účinkujúcich reprezentoval našu krajinu v danom hudobnom žánri. Stereotyp, že hudba v domácom jazyku nemá v celosvetovom meradle šancu, je prežitok. Sme presvedčení, že jazyková bariéra nemá priamy vplyv na úspech,” říká dramaturgyně Waves Bratislava Bibiána Grebeňová ohledně výběru zástupců slovenské scény.

Koncept městského festivalu bude zajištěn i volbou míst pro jednotlivé koncerty, které budou probíhat v prostorech Staré tržnice, KC Dunaj, Nu Spirit Clubu, Ateliéru Babylon, Gorila.sk Urban Space, V-klubu a Polského institutu Bratislava, tedy v blízkosti centra Bratislavy.

Jednotná vstupenka na všechny koncerty Waves Bratislava stojí v předprodeji 9 eur, na místě 12 eur. Lístky můžete zakoupit na webu festivalu. Na stránkách festivalu Waves Vienna jsou pak v nabídce i balíčky Twin City zahrnující program obou měst i s dopravou.

Waves Bratislava, Bratislava - různá místa, 5. 10. 13

Waves Vienna, Vídeň - různá místa, 3.-6. 10. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.