Skupina R.E.M. ohlásila konec činnosti

Američtí veteráni R.E.M. se po více než třiceti letech činnosti rozhodli odebrat na odpočinek. Kapela přišla s rozhodnutím na svých oficiálních stránkách. "Jako celoživotní přátelé a spolupracovníci jsme se rozhodli skončit. Odcházíme s pocitem vděčnosti a údivu nad tím, čeho jsme dosáhli. Vřelé díky všem posluchačům, které naše hudba kdy zasáhla," rozloučila se trojice hudebníků.

"Během nahrávání našeho posledního alba Collapse Into Now jsme se začali ptát sami sebe, co se bude dít dál. Tohle rozhodnutí jsme udělali společně jako přátelé. Cítíme, že je ten pravý čas," vyjádřil se baskytarista Mike Mills.

R.E.M. patřili mezi stálice alternativního rocku, rozruch vzbudili již svým debutem Murmur z roku 1983, největší slávu pak zažívali na přelomu devadesátých let s přístupnějšími nahrávkami Out of Time a Automatic for the People. Počátkem nového tisíciletí se kapela dostala do útlumu, nicméně poslední dvě alba Accelerate a Collapse Into Now se již znovu nesla v duchu jejich nejslavnějších nahrávek.

Z jejich rozsáhlé kolekce hitů vzpomeňme kupříkladu na Losing My Religion, Man on the Moon, Everybody Hurts či Imitation of Life.

Samotný frontman Michael Stipe se k těžkému rozhodnutí vyjádřil výstižně: "Jeden moudrý muž kdysi řekl - je uměním vědět, kdy nastal správný čas odejít."

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.