Sloky, nová skupina Petra Marka, debutují v seriálu Svět pod hlavou

Sloky Sloky Česká televize

Petr Marek je nezastavitelný nejen na poli hudby. Aby toho nebylo málo, když Monikino Kino má nekončící prázdniny, nyní u příležitosti nového seriálu České televize Svět pod hlavou vznikla skupina Sloky. Marka (Midi Lidi, Muzikant Králíček) zde doprovází další vtipálek Marek „Mardoša” Huňát (Tata Bojs) a mistr zvuku Ondřej Ježek (OTK, Gurun Gurun). Superskupina, která je příjemně angažovaná a praštěně mondénní.

Oddané je ovšem třeba záhy polít studenou vodou, Sloky se možná stanou jen tou kapelou, kterou znáte z televize. Na té je totiž zastupují herci v čele s Janou Plodkovou. Svazácká píseň o lásce k Tondovi a hlavně proti západu je tak blbá, až je dobrá, jak trefně poznamenává jeden z komentářů.

Na druhé straně pomyslného singlu je pak party jak se na totalitní systém sluší a patří. A do třetice píseň Na bobech to sviští, která sice postrádá výraznější videoklip, ale na retro obskurním zážitku to neubírá. 

Za novým seriálem režijně stojí Marek Najbrt s Radimem Špačkem. S Najbrtem Petr Marek spolupracuje dlouhodobě, u hudby filmů jako Protektor, Mistři či Polski film stáli právě Midi Lidi. Všechny zatím dostupné díly seriálu je možné zhlédnout také na stránkách České televize. Seriál s mottem „Minulost si tě vždycky najde” je desetidílnou kriminální serií.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.