Slovenská skladatelka Lotta představuje debut a spolupráci se Stroonem

Slovenská skladatelka Lotta představuje debut a spolupráci se Stroonem Alex Kiňová

Textařka slovenských Fallgrapp Dagmar Mišíková alias Lotta vydala svou první sólovou nahrávku na labelu Deadred Records. Pod debutovým EP Seafarer, které vyšlo 3. června, se producentsky podepsal producent a multiinstrumentalista Stroon.

Autorské album obsahuje skladby jako sekvence čtyř ročních období. Začíná písní Primavera, Seafarer symbolizuje léto s příběhem mořeplavce, jehož návrat je nejistý, pilotní singl Léonard obepíná podzim, a nakonec zimní Snowball je inspirovaná básní Self-Pity od D. H. Lawrence.

„Vtáča pozná svoj osud, padá skrehnuté z vetiev stromov bez toho, aby nad ním zaplakalo. Pre tú divokosť, čo mu bráni plakať, “ vysvětluje Lotta. Na EP se dále podíleli klavíristé Dominik Bartek a Ján Ančic, zatímco autorka přispěla hrou na harmonium a různými ruchovými samply.

„Niektoré momenty spolupráce boli pre mňa inšpirujúce a poučné natoľko, že pristupujem ku svojej tvorbe ešte experimentálnejšie. EP je stroonovské, lottovské a všetkých, ktorí sú jeho súčasťou. Cítim z toho osobnosť. Nejde o štruktúrovaný pop, ale o príbehy. Už dávnejšie som chcel robiť s vokálmi pesničkového charakteru,“ říká ke spolupráci Stroon.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.