Vibrafonový král Stroon přichází s novou nahrávkou Solar Preludes

Vibrafonový král Stroon přichází s novou nahrávkou Solar Preludes

Sympatický brýlatý blonďák, ke kterému neodmyslitelně patří vibrafon. Zasvěceným asi hned vytanul na mysli slovenský hudebník Dalibor Kocián, vystupující pod pseudonymem Stroon, který je již několik let ikonickou osobností bratislavské nezávislé scény. O to víc byla šokující kytarová nahrávka z minulého roku – Chosen Months – která byla k nerozeznání od předchozí tvorby hudebníka. Aktuální novinka Solar Preludes spojuje několik rozdílných hudebních ostrovů, které jsou pro Stroona originálním domovem.

Stroon na půlhodinové nahrávce dokáže spojit zcela rozdílné elementy do jedné dynamické hmoty toho nejosobitějšího, co kdy ve svém repertoáru stvořil. Základ alba je položený na stěžejním nástroji interpreta – vibrafonu –, nechybí však ani kytary v postrockovém aranžmá, následně položené do kontrastu s jemnými zvonečky xylofonu.

„Solar Preludes je manifestom mojej hudobnej cesty, na ktorej som posledných dvadsať rokov,“ osvětluje Stroon v doprovodném textu nového alba „Hudba je centrom mojej práce, rovnako ako je Slnko centrom galaxie. Je to moja predstava o sile a hĺbke, nejednoznačnosti a mnohotvárnosti Slnka a aj hudby. Vyjadrená vibrafónom, synthmi a skreslenou gitarou.“

Solar Preludes je výsledkem pětileté spolupráce Dalibora s vydavatelstvím Exitab. Osmašedesátý release labelu si můžete mimo Bandacampu poslechnout například na Spotify či Apple music.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.