Sonická extáze Sun O))) v březnu zasáhne Prahu

Sun O))), OFF Festival 2015 Sun O))), OFF Festival 2015 Libor Galia

Nejprogresivnější kapela rocku podle britského deníku Guardian přijíždí po celé dekádě do Prahy, oznamují svorně Heartnoize Promotion, Scrape Sound a Divadlo Archa oslavu zvukové monumentality kolem Stephena O'Malleyho uvedou 2. března v pražském Divadle Archa.

Už od svého vzniku v roce 1998 Sunn O))) mění naše představy o hudbě a vnímání zvuku. Jejich svět tvoří spojení různorodých prvků – drone, metal, minimalismus i maximalismus. To vše operující na hraně čisté sonické extáze a především vibrací pronikajících do orgánů publika,” uvádí pořadatelé ke skupině, která vyráží na turné s podtitulem Let there be drone (multiple gains stages). „Očekávejme meditaci i trans skrz sílu, krásu a barvu zvukového tlaku vycházejícího z kultovních amerických kytarových aparátů Sunn, podle kterých se kapela pojmenovala.”

Naposledy se Sun O))) ozvali roku 2014, když vydali spolu se Scottem Walkerem oceňované album Soused. Jejich další album lze jen tušit, jakou cestou se vydají se tak nabízí sledovat živě. Otevírací set intenzivního večera připadne dánské experimentátorce Puce Mary z labelu PAN. „Její tvorba na hranici koláží a industriálního noisu se stane vhodným doplňkem koncertu bořícího představy o tonalitě,” dodávají Heartnoize. 

Sun O))) + Puce Mary, Praha – Divadlo Archa, 2. 3. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.