Soudobá avantgardní hudba v ostravské galerii PLATO. Sólový koncert cellisty Matthiase Lorenze

Soudobá avantgardní hudba v ostravské galerii PLATO. Sólový koncert cellisty Matthiase Lorenze

Ostravská galerie PLATO pořádá ve středu 15. ledna „Novoroční“ sólový koncert německého violoncellisty Matthiase Lorenze, v jehož podání zazní skladby Alvina Luciera a Mortona Feldmana. Na programu budou Feldmanovy kompozice Intersection 4 a Projection 1 a Lucierova skladba Glacier.

„Hudba se musí slyšet. Ovšem o hudbě Alvina Luciera, který se rád odvolává na ‚No ideas but in things‘ Williama Carlose Williamse, si lze docela dobře také vyprávět – ty ideje si přímo říkají o to, být pojmenovány, chtějí, abychom o nich přemýšleli, a tedy používali slova. S Mortonem Feldmanem je to složitější – John Cage mu snad jednou vyčetl, že se příliš zabývá krásou, že je estét. Faktem je, že kolem Feldmana krouží spíše většinou notoricky známé historky a sama jeho hudba slovům uniká snáze než Lucierova,“ říká ke dvěma výrazným představitelům americké avantgardy skladatel Petr Bakla, který tento hudební večer v PLATO uvede. Repertoár doplní ještě díla současných skladatelů Charlotte Seither a Albrechta Kunze.

Luciera a Feldmana hraje Lorenz, Ostrava – PLATO, 15. 1. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.