Strachkvas má nový triptych. Prezentuje se s ním na platformě World Canvas

Strachkvas má nový triptych. Prezentuje se s ním na platformě World Canvas foto: Gabriel Boicel

Ostravský producent Strachkvas navazuje novým releasem na plánovaná dvě EP, z nichž to dřívější Break-in vydal v dubnu 2020 skrze spřátelený label Gin & Platonic. Pro distribuci tří nových tracků pod názvem Blind Worm Variations si zvolil zahraniční platformu World Canvas rozprostřenou v disciplinárně přesahovém online fluidu mezi Londýnem a Helsinkami.

V tvorbě je pro Metoděje Motýla stále jádrem klubová hudba, kterou dekonstruuje na pouhé fragmenty. Spíše, než žánrové prvky ho zajímá rytmika, jež se pro něj stává materiálem pro další kompozici na imaginárním bílém plátně otevřeném pro audiovizuální experiment. 

Předchozí EP Break-in se dotýká se queer umění skrze zapojení vokálu non-binary osoby M studující neurovědy a toužící po kariéře popové hvězdy. V poslední ze starší trojice skladeb Cumbrian Fisher se zase Strachkvas snaží uvést do abstraktní hudby narativ environmentální problematiky.

Blind Worm Variations proplouvají éterickým zvukovým světem ambientu se stále rozpoznatelnými úryvky klubových tracků jako by připomínaly prostory, které existovaly a zůstávají v paměti.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.