Suede přijedou poprvé koncertovat do ČR

Suede Suede

Téměř po dvaceti letech od doby, kdy odstartovali vlnu britpopu a po vydání comebackového alba Bloodsports, které úspěšně vrátilo tuto kapelu zpět do víru hudebního dění, Suede chystají konečně koncertní návštěvu v České republice. Novou desku představí ve velkém sále pražské Lucerny 16. listopadu.

Debutové album Suede z nich udělalo jednu z neoslavovanějších kapel ve Velké Británii na počátku devadesátých let. S následující druhou deskou Dog Man Star přišly hity jako We Are The Pigs nebo Heroine a album Coming Up a song Beautiful Ones znamenal pro Suede mainstreamový úspěch. Po postupném odeznění britpopové mánie, která se změnila na boj Blur versus Oasis, Suede vydali v roce 2002 na dlouhou dobu poslední album A New Morning. Po čtyřech sólových deskách frontmana Bretta Andersona se letos kapela vrátila s albem Bloodsports.

Vstupenky v ceně 990 korun budou v prodeji od 12. dubna v předprodejní síti Ticketpro.

Suede, Praha – Velký sál Lucerny, 16. 11. 13

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.