Sunflower Caravan plánují nové album, romantika půjde stranou

Sunflower Caravan Sunflower Caravan

Nezdá se to, ale od vydání druhého alba Sunflower Caravan A Little Bit More uplynulo už pět let. Dlouhé čekání by ale mohlo být zanedlouho odměněno, kapela totiž prozradila, že pracuje na nové nahrávce. Momentálně intenzivně připravuje materiál ve zkušebně (a pokud jste byli 18. dubna V lese, víte, že ho trénuje i naživo).

„Zárodky desky vzniknou na konci května ve studiu 3Bees v Jinočanech u Prahy. Půjde o jednu píseň, s níž chceme naše příznivce a fanoušky potěšit už v červnu,“ slibuje baskytarista Michell. „Věříme, že si během tohoto ‚pilotního natáčení‘ ozkoušíme jak studio, tak zvolený systém práce.“ Kompletní album, jehož název zatím trojice tají, by mělo být hotovo v listopadu. Producentsky se na něm bude podílet Dušan Neuwerth.

Sunflower Caravan se rozhodli využít tentokrát spíše tvrdší polohu své tvorby. „Jestli se někomu líbí singl z předminulého roku How Can You Say? nebo věci jako Thing on the Brain z druhé desky nebo Hidden Words či Hippodrome Freak z prvního alba, pak bude spokojen,“ lákají.

„Především chceme, aby deska nebyla nikterak rozmělněná, myšleno stylově, a aby se celým albem táhla nějaká jasně identifikovatelná nálada a nějaké vyznění,“ vysvětluje koncepci novinky Michell. „Tomu podřizujeme i výběr skladeb, kterých je v tuhle chvíli ‚na stole‘ cca dvacítka a další vznikají.“

Pražské trio zároveň hodlá pokračovat s „testováním nových nápadů na živých cílech“, takže nezapomeňte sledovat, zda přes léto nebudou testovat někde poblíž místa, kde se budete zrovna nacházet.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.