Jazzové žně v Olomouci. Listopad ve znamení Neil Cowley Trio, Mammal Hands a dalších

Neil Cowley Trio, Olomouc – Jazz Tibet Club, 1. 11. 12 Neil Cowley Trio, Olomouc – Jazz Tibet Club, 1. 11. 12 Libor Galia

Za kvalitním moderním jazzem jedině do Olomouce. To se již stává pravidlem díky tamnímu Jazz Tibet Clubu, kam se rádi vracejí jak diváci, tak kapely samotné. Listopad proto bude ve znamení velkých návratů a oprašování vřelých přátelstvích, která zde v posledních letech mezi pódiem a publikem vznikla.

Podruhé se, v rámci festivalu Jazz4Ol, na Hanou s novou deskou vrátí Mammal Hands (14. listopadu), nejnadanější „nórmkoři“, kteří hrají těžce „nenórmkorový“ jazz s neodolatelným saxofonem. A do třetice pak, taktéž s čerstvou nahrávkou, přijede 30. listopadu zahrát Neil Cowley Trio, přední postavy současné ostrovní jazzové scény, kteří při předchozích dvou zastávkách div že Jazz Tibet Club nezbořili. Ostatně, o obou kapelách, mimochodem našich velkých oblíbencích, si můžete přečíst na odkazech níže přiložených.

Z listopadové nadílky Jazz Tibet Clubu to zdaleka není vše. Kdo by měl málo jazzu, 15. listopadu jej uspokojí slovenský trumpetista Laco Déczi, který společně se svým kolektivem Celula New York přiveze z USA kus poctivé elektrické jazzrockové improvizace.

Program pak kompletuje show The High Corporation (2. 11.), mladé pražské krve plné future-soulové moderny, společné vystoupení písničkáře Adriana T. Bella a navrátilců Sunflower Caravan (3. 11.) a koncert plný dramatické písničkářské poezie v životní formě hrajících Longital (9. 11.).

Jazz Tibet Club, Olomouc | listopad:

02/11 The High Corporation
03/11 Adrian T. Bell + Sunflower Caravan
09/11 Longital
14/11 Mammal Hands
15/11 Laco Déczi + Celula New York
30/11 Neil Cowley Trio 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.