Světové premiéry, legendy i nové prostory. Ohlašuje se výroční Lunchmeat 2019 Lunchmeat 2019

Světové premiéry, legendy i nové prostory. Ohlašuje se výroční Lunchmeat 2019

Lunchmeat Festival představuje další jména, přibývají tři prestižní světové premiéry, legendy detroitskéhotechna, neúnavný experimentátor z Teheránu i čerstvé projekty s domácí stopou. Třídenní pražský festival konaný na sklonku září a začátku října tentokrát předjímá trojice koncertních večerů.

Pro světové premiéry svých nových audiovizuálních show si festival vybrali nadžánroví,originální a velmi výrazní tvůrci. Dva z nich v současnosti žijí v Berlíně, pocházejí všakz opačných koutů světa. Montrealský rodák Jesse Osborne-Lanthier se nenechávásvázat žánrovými škatulkami. Rád pracuje s kontrasty a využívá nejsoučasnějšítechnologie k tvorbě nadčasových a intenzivních kompozic. Na Lunchmeatu představí Sometimes, Falling Through the NET – zcela novou show, o níž lze podle samotnéhoumělce „s jistotou předvídat, že bude naprosto nepředvídatelná”. Z Jižní Afriky pocházejícíHDMIRROR čerpají inspiraci z informační smrště, která se na nás valí každým dnem, prosvou „taneční hudbu pro zrychlenou dobu.” Jejich maximalistické živé sety se dočkalynadšeného přijetí na festivalech CTM a Unsound. Performance ASCENSION™ budepodle HDMIRROR napůl produkt, „napůl náboženský ravový zážitek”. Světové premiéře předcházelo dlouhé období zdokonalování nových postupů a estetiky.

Představí se také Murcof a Sergi Palau. Českou scénu zastoupí Katarzia a Pjoni se svým projektem Antigona, Hydropsyche představí Jon-Eirik-Boska, jehož vizuály doprovodí Petra Hermannová (oba někdejší členové Firodmoss a kolektivu Fathermother). Proběhne předpermiéra filmu Sound Is Innocent režisérky Johany Ožvold (ex-Kazety), který představuje současnoiu elektronickou hudeb ní scénu a vypráví historii zvukového experimentu.

Nezvyklým osvěžením programu bude také předpremiéra filmu The Sound Is Innocent, který představuje šest výrazných osobností současné experimentální elektronické hudebníscény. Lunchmeat Festival také oznamuje nové lokace. Festival začne třemi speciálními koncertními večery, které se uskuteční 30. září v Planetáriu Praha, 1. října v Centru architektury a městského plánování CAMP a 2. října v klubu Ankali. Přesný program úvodních večerů bude teprve oznámen. Následně se festivalové dění přesune do betonového podzemí Veletržního paláce, hlavní program potrvá od 3. do 5. října.

Lunchmeat 2019, Praha – různá místa, 30. 9.–5. 10. 19

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.