Sýček je na Rozcestí, videoklip předznamenává novou desku

Sýček, Olomouc, 23. 3. 17 Sýček, Olomouc, 23. 3. 17 Marcel Skýba

Jdeme dvojím směrem / A každý je správný / A každý je chybný // Jdeme dvojím směrem / Oči se nám rozbíhaj / Do světla a do tmy.“ Tradiční minimalistické texty víří ve skoro až šamanských repeticích. Špička ledovce, tvořená šestiverším náznaků, jehož hlavní sdělení se schovává kdesi pod hladinou, je bičována vichry kytarových přívalů. Nejpodmanivější jihočeští riffaři Sýček se vrací. S vervou. A s neméně náznakovým videoklipem.

Singl Rozcestí před sebou opět valí charakteristickou zvukovou extázi. Ve své podstatě nečekaně bluesovou, avšak stále destruktivní, přímočarou a plnou bordelu, který člověk ani v nejmenším nemíní uklízet. Lákadlo na novou desku, jak má být.

Ta, lakonicky pojmenovaná I., vyjde digitálně již příští týden 3. 12 pod hlavičkou budějovického labelu NAAB. Přinese celkem pět skladeb. Fyzicky vyjde deska na limitovaném černém vinylu, který je možno předobjednat, a na kazetách u Stoned to Death Records. Následovat bude i zimní turné, o němž ještě přineseme podrobnější informace.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.