Foto: Jack Rabbit's Palace, Sýček, ba:zel, Brno – Bajkazyl, 19. 11. 21

Sýček Sýček foto: Marek Reinoha

Večírek v režii Bed Booking People představil v brněnském Bajkazylu novou kapelu Jack Rabbit's Palace, která si odbyla koncertní premiéru. Svoji muziku označují jako post-country, ať již to znamená cokoliv, a basu u nich drtí Antonín Mika ze sinks. Českobudějovičtí Sýček se vrátili po dvouleté pauze v pozměněné sestavě, ale stále s krautrockovou náloží rozkročenou od postpunku po psychedelii. A ta jejich omamná, uhrančivá cyklická vřava, která se vyžívá v delších stopážích a nápaditých motivech, byla opět skvělá.

Na závěr se představilo duo ba:zel, které tvoří Ewelina Vlček Chiu (ai fen) a Daniel Vlček, český audiovizuální umělec. Jejich hudba je postavená na kontrastu křehkosti zpěvu a mohutného podkresu, o který se stará klavír, flétna a basová kytara. To vše zespodu jistí beaty evokující post-techno nebo trip-hop.

Jack Rabbit's Palace+Sýček+ba:zel, Brno – Bajkazyl, 19. 11. 21

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.