Synapse nabitá podzimní sérií přednášek a koncertů pokračuje

Stine Janvin, Synapse Again 2023 Stine Janvin, Synapse Again 2023 foto: Libor Galia

Synapse Knowledge, série pravidelných setkání hudebních tvůrců a fanoušků s cílem dlouhodobé podpory domácí i evropské nezávislé scény, je dlouholetým projektem MeetFactory. Letošní ročník naváže v polovině října na v září proběhlou přehlídku Synapse Again a svým line-upem rozhodně nezaostává. 

V neděli 15. října zahájí Synapsi „přednáškou o převrácení hodnot, karnevalu, úspěchu prohry, nesmrtelné rozkoši z hry a jejich proměnách v posledním půlstoletí s Petrem Bergmannem z Black Hand a Pavlou Jonssonovou, která učí o subkulturách na Anglo-americké vysoké škole v Praze.”. Na tu naváže duo producentů Tokyo Drift a Toyota Vangelis diskuzí na téma Víc dobrejch a míň blbejch koncertů. FVLCRVM popíše proces své tvorby a živého vystupování a o newyorském undergroundu v sedmdesátkách promluví Craig Leon a Cassell Webb. Večer pak uzavře Q&A s Jardou Petříkem a Fenneszem, po čemž bude následovat koncert tohoto rakouského experimentátora. 

Série bude pokračovat ve čtvrtek 19. 10. přednáškami Pavla Klusáka, Faridy Amadou, Colleen a diskuzí zástupců českých hudebních labelů, kterou bude moderovat Michal Pařízek. Colleen a Farida Amadou následně také zahrají.

Velkým lákadlem v neděli 22. října budou koncerty dvou věhlasných multiinstrumentalistů současnosti Eiko Ishibashi a Orena Ambarchiho. Japonská hudebnice (ceněná třeba za soundtrack ke snímku Drive My Car) promluví o vzniku zmíněného doprovodu k filmu a spolupráci s režisérem Hamaguchim obecně (před měsícem měl v Benátkách jejich nový film Evil Does Not Exist), představí také společný projekt GIFT. Artist talk zde bude mít také Ambarchi. Promluví i Jan P. Muchow (o skládání filmové hudby), Adela Mede či Karel Veselý s Anetou Martínkovou a kdoví, třeba se objeví také velký přítel Ambarchiho a Ishibashin partner Jim O’Rourke.
Synapse Knowledge bude vrcholit v listopadu. Konkrétně 15. a 16., nejprve koncertem Kali Malone ve staroměstském kostele U Salvátora, kde zahraje spolu se Stephenem O'Malleym akustický set na tamní varhany. Následně budou oba hudebníci v MeetFactory diskutovat, přičemž čtvrteční den i celou podzimní Synapse sérii zakončí O’Malleyho koncert. Tomu bude předcházet mimo jiné rozhovor s Deb Googe, baskytaristkou My Bloody Valentine, Thurston Moore Group a Brix Smith, která v koncertní části představí výběr ze své první sólové nahrávky plné abstraktních a hlukových zvukových krajin. 

Synapse Knowledge, Praha – různá místa, 15. 10.–16. 11. 23

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.