Tábor ožije nezávislým festivalem Transforma

Tábor ožije nezávislým festivalem Transforma

Deset dní bude probíhat už třetí ročník alternativního festivalu Transforma, který 21. 6. zahajuje vernisáž výstavy fotografií marockého fotografa Yassina Sellame. Kromě hudebního programu a výstav bude součástí také divadlo, objevování nepřístupných míst, diskuze o architektuře, sídlištích či stavbách skateparků, slam poetry, graffiti jam, sportovní den, premiéry filmů a mnoho dalšího. 

Hlavní koncertní část proběhne v pátek a sobotu 22. a 23. 6. Transformu zahájí komentovaná prohlídka v Trafačce u Jordána, bývalé elektrocentrále u botanické zahrady v Táboře.

„Málo co tak zbystřilo v posledních letech pozornost a zájem o průmyslové dědictví, jako projekty konverzí opuštěných skladů, textilek, továrních hal, pivovarů, hutí či elektráren. Upozorňují na možnosti, představují aktuální téma architektury a urbanismu, resonují se současnými tendencemi v umění. Zaplňují prázdnotu, která zůstává po mizející industriální éře,“ uvádějí organizátoři k úvodnímu tématu festivalu.

 

Hudba, která bude ten večer znít, se bude pohybovat v post-punkovém a darkwave žánru, zahrají Vellocet Roll a Noví Lidénovou desku Irrelevant Dreams představí pražské trio Lightning Glove a atmosféra nepoleví, ale spíše řádně přitvrdí i s noise-punkovými Vole.

V sobotu bude pro zájemce otevřen fotografický workshop, od 16:00 v Jednotě přečte Jan Těsnohlídek ml. ukázku ze své nové sbírky Hranice a zdi. Na Cestě pak čekají tři malé stage s přehlídkou nezávislých projektů, vystoupí například ruský producent WulffluW XCIV, post-punková elektronika München Konflikt, dirty rap budou sázet kluci z OPAK DISSU LABEL a Dvojlitr Boyzz, tanyny zajistí Strachkvas z Ostravy, bilej kluk (BCAA label), Prague Dj crew UNKNXWN, Kewu & notsureyet a další.

Transforma 2018, Tábor – různá místa, 21. 6. - 30. 6. 18

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.