Táborští Kalle vydávají svůj debut, nahráli jej naživo a na kazetu

Kalle, foto Andrea Petrovičová Kallefoto: Andrea Petrovičová

Podhoubí táborské alternativy zase po čase dalo vyrůst kapele, která by mohla upoutat pozornost. Duo Kalle v těchto dnech vydává debutovou nahrávku Live from the room, s níž se vás/nás bude o platnosti první věty snažit přesvědčit.

Jak už název nahrávky napovídá, vznikla záznamem živé session. Přináší celkem osm skladeb a stáhnout si ji můžete na bandcampu kapely. Tamtéž si lze také předobjednat fyzickou verzi desky. Kalle se rozhodli jít směrem, který v poslední době oslovuje stále více alternativních skupin – vydají ji 9. května na znovuzrozené kazetě.

Kalle se žánrově škatulkují jako slowcore, pro širší představu lze dodat ještě třeba „písničkářský lo-fi minimalismus hutných emocí“ – to vše za pomoci jediné kytary Davida Zemana, zastřeného zpěvu Veroniky Buriánkové, občasného elektronického pročísnutí a temné, pokojově komorní a zhuštěné atmosféry.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.