Talentovaná písničkářka LP míří na Pohodu a do Prahy

LP LP
Začínala jako pouliční muzikantka v New Yorku. Přestože Laura Pergolizzi alias LP v roce 2001 vydala svůj debut Heart Shaped Scar a v roce 2004 druhou desku Suburban Sprawl & Alcohol, do povědomí širokého publika se dostala až v roce 2016, kdy prorazila s megahitem Lost On You. Do té doby psala písně například pro Rihannu (Cheers (Drink to That)) nebo Christinu Aguileru (Beautiful People). Ještě těsně před vydáním průlomového hitu stihla vydat píseň Muddy Waters, kterou Netflix uzavřel čtvrtou sérii seriálu Orange Is The New Black.
 
Po vydání Lost on you konečně přišla sláva a uznání. Dokazuje to například koncert LP v pražské Roxy, který byl vyprodaný během pěti minut, nebo obrovské a pozorně naslouchající publikum na Colours of Ostrava, kde charismatická LP ovládla hlavní stage. Za Lost On You stojí rozchod, což dokazuje, že vše zlé je k něčemu dobré. „Řekla bych, že jsem skrz naskrz písničkářkou a chytlavost pro mě není sprosté slovo,” tvrdí o sobě zpěvačka s italskými kořeny. Věří tomu, že smyslem hudby je pomoci lidem cítit se dobře, proto zvolila jednoduchý recept: přitažlivou směs rocku, folku, americany a popu postavenou na kytarovém zvuku. Říká tomu „big indie” nebo také „stadiónový folkrock”.
Kromě festivalu Pohoda se letos se americká zpěvačka LP vrátí také do České republiky. Vystoupí 8. července v pražském Foru Karlín. Koncert pořádá festival Colours of Ostrava a již nyní je vyprodaný. Jasně nám tedy dokazují, že je o tuhle zpěvačku zájem.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.