Tarnovski posílá zápisky z Řecka, nadepisuje je Prosoxi Skylos

Jako nejspíš one hit wonder se zjevuje Prosoxi Skylos (ke stažení zde), v řeckém jazyce skrytá báseň Járy Tarnovského z Gurun Gurun či Wabi Experience. Projekt, který stojí na základech terénních záznamů, před pár dny poslal album Zakynthos z nejjižnějšího ostrova v Jónském moři. A je pořádně hlasité.

Tří a více hodinové koncerty bývají pro muzikanty obvykle vyjímečnými událostmi. Cikády ovšem rozezvučí olivové háje někdy kolem sedmé ráno a skončí po deváté večer,“ uvádí do příběhu fascinace jižanským koloritem Tarnovski. „Nepřestává mě udivovat všechno to rytmické kouzlení, změny temp, ostré přechody ze sonických paleb k náhlým ztišením. Hodně rád mám okamžiky, kdy se z ničeho nic z cikádího sboru vyloupne sólista a vydá se úplně jiným, nečekaným směrem.“ Představit si za zvukovými stěnami lze například The Velvet Underground, podotýká hudebník, který na příští rok chystá sólové album a další ještě s Gurun Gurun.

Víc jak hodinový záznam naleznete zprostředkován k poslechu i ke koupi na stránkách netlabelu Signals from Arkaim.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.