Tashi Wada Group s Julií Holter zahrají Brnu i Praze

Tashi Wada Group Tashi Wada Group

Narychlo oznámeným koncertem brněnský Kabinet Múz překvapuje hvězdnými jmény. V Los Angeles usídlený skladatel a performer Tashi Wada představí 1. dubna (a není to aprílový žert) svůj hudební projekt protkaný ambientními plochami a dronem. Jeho all-star kapelu tvoří zpěvačka a skladatelka Julia Holter, kterou jistě netřeba představovat, a perkusionista Corey Fogel. V Brně odehrají naživo skladby z jejich nového alba Nue, které vyšlo loni na podzim u brooklynského vydavatelství RVNG Intl. V projektu je zapojen také Yoshi Wada, otec Tashiho Wady, a zároveň člen uměleckého hnutí FLUXUS, jež vzniklo v roce 1960 v New Yorku. 

Díla Tashiho Wady jsou založena na víře, že hudba by měla být co nejpřímější. Experimentuje s harmonickými náznaky, rezonancí a disonancí, využívá jednoduchých struktur ladění, aby generoval bohaté zvukové světy plné nečekaných efektů,“ uvádějí k tomuto mimořádnému koncertu z Kabinetu Múz. Večer plný radostí i démonů. Pořád ještě můžeme snít.

Samotná Julia Holter se v Česku ukáže letos ještě jednou, a to 19. června v pražském NoDu.

Aktualizace 25. 3.: na poslední chvíli se přidalo také pražské Punctum, kde Tashi Wada Group zahrají den poté.

Tashi Wada Group feat. Tashi Wada, Julia Holter & Corey Fogel, Brno – Kabinet Múz, 1. 4. 19
Tashi Wada Group feat. Tashi Wada, Julia Holter & Corey Fogel, Praha – Punctum, 2. 4. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.