Terén probouzí tradici brněnských klubových nocí SOfT

Lord Spikeheart Lord Spikeheart

Brněnská platforma Terén představí v květnu novou hudební sérii s názvem INCIDENT, kterou organizuje v prostorách nezávislého kulturního a komunitního centra Sibiř. Dramaturgie plánuje cross-žánrové akce, jejichž program nabídne intenzivní, energická vystoupení a specifické situace na stagi i pod ní. 

Nová série Terénu navazuje na klubové noci SOfT, jež probíhaly v letech 2019–2023 především v HaDivadle a na Sklepní scéně Centra experimentálního divadla. Do programu zvou pořadatelé hraniční produkce, kolísající mezi koncerty a performance. První večer proběhne 10. května, kdy v Brně přivítají skladatele a producenta Lorda Spikehearta původem z Nairobi. Vlastním jménem Martin Kanja je proslulý svým nezaměnitelným drsným vokálem, a také jako frontman již zaniklé skupiny Duma. S projektem Lord Spikeheart propojuje africké heavy žánry s elektronickou hudbou i metalem.

Dalším jménem v line-upu je Argentinec Agustin Genoud – performer, hudebník a akademik v oblasti studií lidského hlasu a posthumanismu. Tento umělec vytváří systémy a designuje procesy, které rozšiřují a transformují lidský hlas. Vystoupí s programem navazujícím na album LOS ODIOS vydaném u labelu TRRUENO.

V každé edici série bude zároveň uvedena rezidenční performance s názvem Headbanger, kterou v produkci Terénu autorsky připravuje umělecký kolektiv D'Epog. Půjde o hudební performance inspirovanou fenoménem headbangingu, ikonickou taneční figurou, blízkou hudebním heavy žánrům a jejich subkulturám.

Následující akce je plánována 7. června, další dvě poté proběhnou na podzim. Pro více informací zamiřte na web Terénu.

INCIDENT: Lord Spikeheart + Agustin Genoud + Headbanger, Brno – Sibiř, 10. 5. 24

 

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.