Tom Odell vydal druhou desku. Na podzim ji představí v Praze

Tom Odell, Bratislava, 5. 7. 14 Tom Odell, Bratislava, 5. 7. 14 Martina Mlčúchová

Talentovaný britský zpěvák a skladatel hitů Another Love či Grow Old With Me Tom Odell vydal na začátku června druhou desku a na podzim si jeho melancholické klavírní melodie budou moci fanoušci poslechnout naživo v pražské Malé sportovní hale.

Nové album Wrong Crowd vznikalo v malém bytě s klavírem v newyorské East Village či ve čtvrti Echo Park v Los Angeles. Během natáčení patnácti skladeb napsal i scénáře ke kolekci videí o člověku, který je ničen nihilistickým a hedonistickým životním stylem. První z nich natočil s režisérem Georgem Belfieldem v Jižní Africe. Inspiraci bral od jeho oblíbených filmových tvůrců, mezi které patří Wong Kar-wai, Paolo Sorrentino, Terrence Malick, Wim Wenders či Fellini.

Nyní pětadvacetiletý talent britské scény Thomas Peter Odell, který ve svých písních spojuje indie pop s folkem, se v Česku objevil už v roce 2013 poté, co vydal ve Velké Británii velmi úspěšné album Long Way Down. To vřele přijela řada fanoušků i kritiků (až na magazín NME, jenž mu dal legendární hodnocení 0 z 10). Právě v rozhovoru v tomto hudebním časopise prohlásila Lily Allen, proč Odella vzala pod svůj label. „Jeho energie na pódiu mi připomněla Davida Bowieho. Navíc je rozkošný,“ prohlásila o něm. V Praze před třemi lety vyprodal s tříčlennou kapelou Lucerna Music Bar, ve kterém zahrál také cover The Beatles Oh Darling.

Tom Odell se narodil v britském Chichesteru do rodiny pilota a učitelky. Část dětství strávil na Novém Zélandu. Ve třinácti začal psát na klavír vlastní písně, v osmnácti opustil univerzitu a pokusil se dostat na hudební vědy v Liverpoolu. Pracoval jako barman a ve volných chvílích vystupoval na akcích typu open mic. Studia mu nakonec nevyšla a tak se přestěhoval do Londýna, kde hrál v kapele Tom and the Tides. Později se ale rozhodl pro sólovou kariéru.

V Praze Odell zahraje 26. listopadu v pražské Malé sportovní hale (Incheba Aréna). Vstupenky na koncert, který pořádá D Smack U, se pohybují okolo osmi set korun.

Tom Odell, Praha – Incheba Aréna, 26. 11. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.