Toyota Vangelis s Never Sol vydává EP o přepracovanosti v uspěchané době

Toyota Vangelis, Never Sol Toyota Vangelis, Never Sol

Uspěchaná doba, vyčerpání z přepracování a jako důsledek neschopnost reflektovat důležitá společenská a environmentální témata. Hudebník a vynálezce analogových a modulárních syntezátorů Toyota Vangelis (Václav Peloušek, jinak stojící za Bast Instruments) vydává ve spolupráci s Never Sol singl a mini EP Moc.

V ústředním singlu Moc, duetu civilního dialogu naší doby, se motiv přepracovanosti ukazuje jako strůjce prvotního napětí. Na EP je také přepracovaná verze dřívější skladby Leon, kterou zpěvačka vydala v půli října. „Toyota Vangelis přiznává, že se cítí sám a že na vině taky mohou být mobilní přístroje, které vysávají naši pozornost,” uvádí průvodní zpráva ke skladbě Sám. „Roztažené ujištění od Never Sol, že je potřeba vydržet alespoň do jara nezní moc přesvědčivě, a tak přichází zapřené smíření s tím, že jsme stejně bezmocní.” Album Moc je k poslechu na obvyklých streamovacích platformách.

K ústřednímu singlu, v němž Never Sol zpívá netradičně česky, vznikl videoklip, jehož autorem je experimentální filmař Franz Milec. Pracoval v něm s technologií rozpoznávání obličejů na mobilním telefonu a morfující koláží ze stock-footage záběrů.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.