Transforma koncem června opět na táborské Cestě

Transforma koncem června opět na táborské Cestě

Město Tábor, to je husitská minulost, vodní nádrž Jordán, ale taky nezávislá kulturní scéna, pod kterou patří festival Transforma. Jeho třídenní vyvrcholení (občasné aktivity pod stejnou iniciativou probíhají průběžně po celý rok) přichází poslední červnový víkend, 28. – 30. 6.

Koncerty se tentokrát budou odehrávat v pátek i sobotu na Cestě v prostorách Ctiborova mlýna. Stejně jako loni uvidíme ostravskou divočinku München Konflikt a dále třeba živelnou česko-ukrajinskou producentku Dmitrievnu, haluzinogenní  Bert & Friends nebo Die Mannschaft, autory nejměkčího rapu v Praze. Hudební program zahrne celou řadu DJs a producentů progresivní elektroniky s jejich live sety, namátkou Vision od 1994, Equi, RBK, Ethno Service a další.

Transforma ale není pouze o hudbě, její nedílnou součástí bude i sport. V sobotu se uskuteční Alleycat orientační cyklistický závod po městě Tábor a taky skate jam. V neděli zase v rámci doprovodné sekce cyklovýlet po opuštěných budovách. Součástí festivalu je i slam poetry, autorské čtení poezie a letos divadelní představení Televize Estráda a promítání dokumentu Důkaz o sídlišti Sojčák na téma, které Transformu provází v souvislosti s propojováním kultury s architekturou a urbanismem.

Pestrý program, jenž bude mít svoje středisko na Cestě, ale protká se celým městem, má velmi komunitní charakter. Přespolní mohou využít spaní přímo v místě konání koncertů uvnitř či venku na zahradě ve vlastních stanech, kde bude k dispozici i občerstvení.

Transforma 2829, Tábor – Cesta a různá místa, 28.- 29. 6.19       

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.