Tricky se probouzí, s novým projektem Skilled Mechanics míří na Prahu

Tricky, Vídeň Tricky, Vídeň Martina Mlčúchová

Tricky, to je to vždy tak trochu ruská ruleta. Jestli se dosáhne katarze, nebo úplného konce; jedno či druhé se nicméně děje vcelku pravidelně na té či oné straně – v publiku či na pódiu. Tricky má rád změny, anotují z Prahy. Po tom, co se na jaře minulého roku přestěhoval do Berlína, započal práce na novém projektu nazvaném Skilled Mechanics.

Jméno pochází z dokumentu o špionáži, kde dřívější agent CIA popisoval, že atentátníky, kteří jim pomáhali svrhávat režimy v zahraničí anebo nastartovat revoluci, nazývali skilled mechanics,“ vysvětluje pozadí svého nového pláště hudebník, který je neodmyslitelně spjatý s Bristolem a počátky triphopu. „Nebyl jsem sám v přední lajně od vydání první desky Maxinquaye, což už je víc jak 20 let. Potřeboval jsem změnu,“ uvádí Tricky k faktu, že je hlavním zpěvákem svého nového alba. Že je Tricky ve vrcholné formě dosvědčuje mimo jiné poslední EP jeho kumpánů z Massive Attack, s nimiž se po letech spojil v jedné neméně dystopické skladbě, která má čerstvě klip. Z vlastní továrny na špatné sny servíruje Tricky níže.

Tvrdost smirkového papíru utopeného v opiátovém oparu zpestřuje na albu něžné pohlaví – čínská rapperka Ivy, dánská zpěvačka Oh Land, Francesca Belmonte nebo Renata Platon. Budou k spatření v sále pražského Lucerna Music Baru a den nato rovněž ve vídeňskému multikulturním prostředí WUK, kde jsme Trickyho zachytili posledně.

Tricky, Praha – Lucerna Music Bar, 1. 3. 16
Tricky, Vídeň – WUK, 2. 3. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.