V Potrvá startují Slezské čaje, zahrají Laundered Syrup i Kurac

V Potrvá startují Slezské čaje, zahrají Laundered Syrup i Kurac

V pražské kavárně Potrvá se to jen hemží pozoruhodnými jmény (naposledy třeba KUF) a výčet určitě nekončí, naopak. Už tuhle sobotu startují v prostorech dejvického klubu tzv. Slezské čaje, za nimiž stojí barmanka/pořadatelka Agáta Bojková, původem právě ze Slezska.

 „Člověk má před sebou prostor, který by bylo škoda nevyužít. Znám spoustu dobrých hudebníků, tak jsem si řekla, že je do Potrvá přitáhnu,“ vysvětluje Bojková, jejímž prvním uspořádaným koncertem byl loňský Benefit na Chee Chaak. „Právě tenhle benefit mě nakopnul k tomu, abych tady dělala víceméně pravidelně nějaký koncert. Protože je to prostě radost. Takže jsem si vymyslela tuhle nálepku pro to, co dělám a chci dělat. A není to jen o koncertech slezských kapel, ráda bych sem přitáhla různé hudebníky z různých končin a z různých žánrů. Snad jednou měsíčně,“ poodkrývá plány do budoucna.

Prvními kapelami, jež se v rámci Slezských čajů tuto sobotu představí, bude trojice Kurac, Laundered Syrup a noAR+IS+. První jmenovaní se s živými koncerty nedávno vrátili po zhruba roční pauze, to Laundered Syrup (přirovnání čeští Black Sabbath je hlavně naživo vážně trefné) se svou loňskou deskou Old Wrongs koncertují hojně, loňskou nahrávku pak představí i noAR+IS+.

Další Slezské čaje už budou se zahraničními jmény, koncem února přijede ruský elektronik Fjordwalker, na duben jsou pak potvrzení italští Kill Your Boyfriend.

Sobotní koncert začne od 19:00.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.