Příští středu proběhne v Praze Benefit na Chee chaak, zahrají Planety či Laundered Syrup

Příští středu proběhne v Praze Benefit na Chee chaak, zahrají Planety či Laundered Syrup

Letošní ročník ostravského festivalu Chee Chaak se nesetkal s takovou návštěvností, jakou si pořadatelé představovali. Po citelném „provaru“ se tak promotérská skupina Chee Chaak Tips ocitla ve finančních problémech. Pomoci jim ale můžete už příští týden, kdy se v pražské kavárně Potrvá uskuteční první z „benefitů na Čičáky“. Další podobné akce se pak chystají v Ostravě a Přerově.

„Ukázalo se, že není možné pozvat si větší kapely a čekat, že si za něma někdo dojede (z Prahy je dálka, na Colours je to blíž),“ píše s mírnou jízlivostí pořadatelka Zuzana Šrámková ve svém příspěvku „Když si student a čerstvě nezaměstnaný uspořádají večírek“.

Chee Chaak letos vsadil kartu především na britské Clinic, kteří kvůli festivalu přiletěli přímo z Liverpoolu, nicméně návštěvnost se ani díky nim nijak znatelně nezvýšila. I tak to ale neměnilo nic na tom, že se jednalo o „absolutní vrchol festivalu i snažení Čičaků. Dokonalý set, průřez skoro celou diskografií, úsměvy tak tak viděné skrze povinné kapelní roušky,“ píše o koncertu Radomír Szajter z Pacino.

Chee Chaak Fest 2016: reportáž | fotogalerie

Lákavá jména ani charakteristický prostor Dolních Vítkovic nezabral, a tak bude jméno Chee Chaak minimálně letošní léto spojené s benefičními akcemi. „Pokud se vám nás zželelo, nebo nám prostě jen chcete pomoct, protože jsme fajní, máte dvě možnosti. 1) Uspořádat benefit. První už je naplánovaný na 20. července v Praze, zahrajou Planety, Laundered Syrup a Světlo. Další bude v Ostravě a Přerově. 2) Poslat nám kasu. Číslo účtu je 2900976008/2010, ale nemůžem vám zaručit, že vám za pětikilo pošleme prasklou Peťovu strunu,“ píše Šrámková.

Benefit v Potrvá začíná ve středu 20. července od 18 hodin, vstupné stojí 180 Kč („ale každá koruna navíc je vítaná“).

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.