Příští středu proběhne v Praze Benefit na Chee chaak, zahrají Planety či Laundered Syrup

Příští středu proběhne v Praze Benefit na Chee chaak, zahrají Planety či Laundered Syrup

Letošní ročník ostravského festivalu Chee Chaak se nesetkal s takovou návštěvností, jakou si pořadatelé představovali. Po citelném „provaru“ se tak promotérská skupina Chee Chaak Tips ocitla ve finančních problémech. Pomoci jim ale můžete už příští týden, kdy se v pražské kavárně Potrvá uskuteční první z „benefitů na Čičáky“. Další podobné akce se pak chystají v Ostravě a Přerově.

„Ukázalo se, že není možné pozvat si větší kapely a čekat, že si za něma někdo dojede (z Prahy je dálka, na Colours je to blíž),“ píše s mírnou jízlivostí pořadatelka Zuzana Šrámková ve svém příspěvku „Když si student a čerstvě nezaměstnaný uspořádají večírek“.

Chee Chaak letos vsadil kartu především na britské Clinic, kteří kvůli festivalu přiletěli přímo z Liverpoolu, nicméně návštěvnost se ani díky nim nijak znatelně nezvýšila. I tak to ale neměnilo nic na tom, že se jednalo o „absolutní vrchol festivalu i snažení Čičaků. Dokonalý set, průřez skoro celou diskografií, úsměvy tak tak viděné skrze povinné kapelní roušky,“ píše o koncertu Radomír Szajter z Pacino.

Chee Chaak Fest 2016: reportáž | fotogalerie

Lákavá jména ani charakteristický prostor Dolních Vítkovic nezabral, a tak bude jméno Chee Chaak minimálně letošní léto spojené s benefičními akcemi. „Pokud se vám nás zželelo, nebo nám prostě jen chcete pomoct, protože jsme fajní, máte dvě možnosti. 1) Uspořádat benefit. První už je naplánovaný na 20. července v Praze, zahrajou Planety, Laundered Syrup a Světlo. Další bude v Ostravě a Přerově. 2) Poslat nám kasu. Číslo účtu je 2900976008/2010, ale nemůžem vám zaručit, že vám za pětikilo pošleme prasklou Peťovu strunu,“ píše Šrámková.

Benefit v Potrvá začíná ve středu 20. července od 18 hodin, vstupné stojí 180 Kč („ale každá koruna navíc je vítaná“).

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.