Varhanní opus Anny von Hausswolff v kostele U Salvátora

Anna von Hausswolff Anna von Hausswolff foto: Clara Wildberger

Švédská umělkyně a multiinstrumentalistka Anna von Hausswolff, v minulosti nezřídka opěvovaná pro kombinaci elektroakustických nástrojů v dark wave žánru a svůj zpěv, vydala loni desku All Thoughts Fly, kterou tvoří jediný nástroj – varhany. V čele s eponymním dvanáctiminutovým monolitem se jedná o těžkotonážní album, které bezesporu vyniká i v rámci tak slovutného labelu, jakým je Southern Lord. V Praze zahraje 22. listopadu.

Opus původně nahraný v jejím domovském Göteborgu je inspirován italskou zahradou Sacro Bosco plnou zarostlých mýtických soch a budov. „Je v ní smutek a divokost, které mě inspirovaly k napsání tohoto alba, a také nadčasovost. Věřím, že tento park přežil nejen díky své kráse, ale také díky ikonografii, byl osvobozen od předvídatelných představ a ideálů. Lidé, kteří ho vybudovali, skutečně osvobodili svou mysl a představivost. All Thoughts Fly je poctou tomuto výtvoru a snahou vyjádřit atmosféru a pocity, které ve mně toto místo vyvolává. Je to velmi osobní interpretace místa, k jehož popisu nenacházím slov,” vysvětluje von Hausswolff.

Dílo, které ocení nejen příznivci Kali Malone či Kary-Lis Coverdale, v Praze rozezní prostory kostela U Salvátora na Starém Městě. Už jen zajištění podobně výjimečného prostoru dává tušit, že tentokrát pořadatelé z Heartnoize Promotion připravují nevšední zážitek.

Anna von Hausswolff, Praha – U Salvátora, 22. 11. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.