Ve znamení okultismu. Další olomoucký večírek AlterEcha přivítá NFAAITHOD a Introspekci

Introspekce Introspekce

V řadě třetí koncert, v Olomouci pod vlajkou AlterEcha podruhé klepeme na dveře. A trochu vám z toho běhá mráz po zádech. Postmoderní hra, nebo synthpopový novoromantismus? Anebo raději obojí. Vedle Introspekce zahraje (pod tajemnou zkratkou skryti) No Fun At All In The House of Dolls. Slibujeme příjemnou husí kůži. 

„Post-punkové základy a rytmika, na tom zdrogované nánosy z osmdesátek – dark wavem počínaje, někde mezi synthpopovým novoromantismem a policajtem z Beverley Hills konče,” uvádíme k pražské eklektické skupině, které dominuje afektovaná fiflena s dikcí ležerního znuděného dítětě. Jak je to jen na oko, tomu se věnuje náš profilový článek o Introspekci v rubrice Czech it. „A ty texty! Hořkosladké příběhy obyčejných a průměrných lidí protkaných imaginací dětské filosofie, zabalené v umělecké distingovanosti a odměřenosti.”

Podobně je tomu u Brněnských, projektu lidí stojících za My Dead Cat a Piča z Hoven. „Bezvýchodně melancholické texty postavené jen na minimalistickém opakování pár veršů a melodií, nepostradatelné temné motivy – sny, noční ptáci, záhrobí. K tomu elektronika, která dokáže všechno od kostelních varhan až po rozmazávání hlasu, rozuměj pozvolný rozpad osobnosti.” Poodkrýt tajemství NFAAITHOD se také nabízí prostřednictvím profilového článku, ale především touto uspořádánou seancí, jíž chceme to kouzlo odhalit i naživo. Tak na den dětí u mloka!

Introspekce + No Fun At All In The House of Dolls, Olomouc – Galerie U Mloka, 1. 6. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.