AlterEcho koncert podruhé. V Praze se představí Billow, Little Husky a Yu John

AlterEcho koncert podruhé. V Praze se představí Billow, Little Husky a Yu John Ondřej Malina

Po nedávné olomoucké premiéře se stěhujeme do Prahy. Druhý koncert, který s radostí zaštiťujeme pod naší hlavičkou se odehraje v Potrvá a vystoupí na něm hned trojice kapel, jako bonus přihodíme i vernisáž.

Na koho se můžete těšit? Na Billow a jejich dreampopové dálavy se špetkou shoegaze. „Hlavní mikrofon patří Lenčině zastřenému hlasu opředenému vlastní ozvěnou, nerušeně vybrnkávající kytara udává kmitočet dávkované intimní melodie, a když se vše ponoří do hávu nerušivých éterických syntezátorů, dojem z dreampopové shogezae variace je dokonán,“ napsali jsme o kapele z Veselí nad Moravou, v níž nalezneme i členy Strangers in the City, v Echolokátoru. Billow zahrají mnoho nových skladeb, které se objeví na podzimní debutové desce.

Tklivou notu udrží i pražský písničkář Little Husky, který v poslední době opustil indie rock a našel pevnou půdu pod nohama v indie folku s drakeovskou či gonzálezovskou příchutí. Jeden z nejvýraznějších představitelů tzv. pokojových umělců u nás momentálně připravuje ve své žižkovské ložnici další nahrávku, takže i u něj lze očekávat naživo přísun dosud neslyšeného materiálu.

Portugalské Yu John si do Česka pozval právě Little Husky. Dvojice folkařů, která doluje inspiraci z britských ostrovů, svou zastřenou tvorbu dokoná, co bude do té doby načato. Večírek na vlnách příjemné melancholie a tišších tónů.

A aby toho nebylo málo, odehraje se v Potrvá také vernisáž obrazů Ondřeje Maliny aka andrO animal, též člena Billow. To vše za symbolické vstupné v rozpětí od sedmdesáti do sta. V Olomouci se naše koncertní „šňůra“ vydařila, bude se dařit i v Praze?

Billow + Little Husky + Yu John, Praha – Potrvá, 9. 4. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.