Veena vydává první singl po osmi letech, debutové album i dvojí křest jsou za rohem

Veena vydává první singl po osmi letech, debutové album i dvojí křest jsou za rohem

Překvapivý návrat táborské kapely, o níž se předpokládalo, že se ze své klinické smrti již neprobudí, budiž dokonán. Veena se po osmi letech znovu dala dohromady a ve složení Veronika Buriánková (Kalle, Nod Nod), David Zeman (Kalle, Nod Nod), Martin Koktan (Ladies Swim) a Jan Svačinka (Please The Trees) vydá svůj opožděný debut. Deska Help It To Die vyjde 19. května a předobjednat si ji lze například na Bandcampu.

Veena současně představuje i pilotní singl Dreamwalkers. Nezaměnitelný hlas Veroniky Buriánkové a zachmuřená kytarová melodie s příjemně napínavým šmirglem post-punkového a pozdně-devadesátkového rázu nabízí lákavý prolog, na jehož základě se dá anticipovat, že se dočkáme jedné z nejzajímavějších kytarových desek tohoto roku.

Veena nahrávku pokřtí hned nadvakrát. Nejprve 7. června v pražském Klubu FAMU, kde je doprovodí náš nedávný objev Core Belief, a následně 9. června v brněnském Kabinetu MÚZ. Tam se v roli hostů představí Metronome Blues a australská formace My Disco.

Veena – křest Help It To Die:

07/06 Praha – Klub FAMU (+ Core Belief)
09/06 Brno – Kabinet MÚZ (+ Metronome Blues, My Disco)

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.