Echolokátor: Core Belief – Swear

Echolokátor: Core Belief – Swear

Našli Češi své Warpaint? Jakkoli se k podobným jednoduchým kategorizacím uchyluji nerad, v případě Core Belief jsou asociace na čtveřici divoženek z Kalifornie natolik silné, že se přirovnání ubránit nejde. Snad slečny prominou. Ano, slečny. Core Belief je totiž (stejně jako Warpaint) čistě dívčí záležitostí. Jsou tři, jsou z Rakovníka, naleznete u nich členku Manon Meurt a je to ta nejlepší (ženská) kytarovka, jakou jsem za poslední dobu z našich luhů a hajů slyšel.

Oficiálně od nich na sítích dosud existuje jediná skladba – Swear. A má už nějaký ten pátek. S ohledem na svou lásku na první poslech nicméně doufám, že dlouho tomu tak nezůstane (zvyšující se intenzita koncertů tomu napovídá). Téměř šestiminutová extáze začíná nenápadným vybrnkáváním, k němuž se kradmě přidává hutná basa a éterický a zamžený vokál, naléhavý, a přesto tichošlápkovský. Atmosféra s každou další vteřinou houstne, prchavě nastupují bící, nepatrné echo. Odtud už jen kousek k tomu, aby se křehké a napínavé mrazení přehouplo v temnou psychedelickou vřavu, šamanství nepokojných snů. Zklidnění, které poté zavládne, je jen krátkým oddychem předtím, než vás slečny odstřelí závěrečnou vlnou a zazdí do omamné zvukové stěny.

Vševypovídající minutový střípek Swear můžete zhlédnout výše, celou skladbu si pak lze poslechnout a stáhnout na Bandzone. Naživo Core Belief v nejbližších dnech zastihnete ve Volarech (16. 4.), v Praze (17. 4) a v Plzni (22. 4.).

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.