Vídeňské Waves budou online, konference živě i ve streamu

Vídeňské Waves budou online, konference živě i ve streamu

Desátý ročník showcaseového festivalu Waves Vienna proběhne od čtvrtka 10. 9. do soboty 12. 9. a bude z důvodu pandemie otevřený přímo na místě jen limitovanému počtu účastníků. Díky tomu můžeme sledovat konferenční program ze SAE Institutu v živém streamu, stejně tak jako jednotlivé koncerty prostřednictvím různých vysílacích kanálů přístupných z festivalového webu

V duchu motta East meats West se na Waves představí téměř 80 kapel a hudebníků z různých zemí Evropy. Letošní fokus je orientován na partnerské země, kterými jsou Velká Británie a Ukrajina. Konference nabídne například webinář o Bandcampu, který přišel během prvních týdnů šíření koronaviru v Evropě s podporou hudebníků a několikrát se po celý den vzdal svých příjmů ve prospěch kapel. Dalším tématem bude brexit či strategie, jak posílit hudební scény ve městech v období kulturní krize.

Záznam z konference Waves 2020 je volně dostupný na webu festivalu. Playlist hudebních vystoupení, jež byla streamována v rámci showcase, najdete na tomto odkaze.

Česko bude mít ve Vídni také své zástupce, kromě pražské pětice Market vystoupí písničkářka Amelie Siba a Noisy Pots, které na Waves vyslala proexportní kancelář SoundCzech. Market jsou zároveň součástí mezinárodního programu INES#talent  ten umožňuje kapelám vystupovat na evropských showcase festivalech.

Waves Festival 2020, Vídeň – WUK Hof a SAE Institute – online, 10. 9. – 12. 9. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.