Metronome Blues vydávají třetí album, pokřtí ho hned ten den

Metronome Blues Metronome Blues

Třetí album bývá zlomové, a to od Metronome Blues nepojednává o nijak zvlášť pozitivním tématu. Vicious Circles je sbírkou nahrávek a hudebního bádání z posledního roku, které přináší skladby kroužící mezi post-rockovou improvizací a hlučným krautrockem. Album pokřtí skupina kolem Rhyse Braddocka už dnes v brněnském klubu Mersey.

„Skladby se často zakládají na dlouhých, smyčkovitých groovech,” uvádí průvodní zpráva k albu. „Vicious Circles tak odkazuje na pocit, že jsme jako společnost uvízli v sestupné spirále.” Hlava skupiny k tomu dodává, že se na albu rozprostírají obvyklá politická témata a téma životního prostředí, byť nejsou na první dobrou zřejmá. „Vypadá to, že jsme momentálně zacykleni ve zle a zlomyslnosti, jak mediálně (echo komory), tak i kulturně (technologie) a politicky,” shrnuje Rhys Braddock. „Naše písničky se těchto věcí jen dotýkají. Dalším hlavním tématem je posedlost, naše vznešené posedlosti. Technologie, ideologie a skutečné bakterie.”  Album se nabízí k poslechu níže.

Trojka vychází dnes na Happy Mutant, digitálně na „rodinném” Fair Price Music. Vinylová podoba alba vyjde až v dubnu, kdy také Metronome Blues vyrazí na turné po Česku i Evropě. Ke křtění si trojice přizvala Please the Trees.

Metronome Blues + Please the Trees, Brno – Mersey, 18. 1. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.