Videotip: Bože, musíš zrušit mainstream, lamentují Vložte kočku ve svém minifilmu

Vložte kočku Vložte kočku Nela Bártová

Opus magnum? Nejspíš ano. Vložte kočku si vždy potrpěli na netradiční a do detailu promyšlené vizuální doprovody ke svým skladbám. Nyní však laťku posunují o několik výšek nahoru. Téměř čtrnáctiminutová kompozice Otevřený dopis bohu doprovozená typicky bizarním až surreálným, slídivým, „jednostřihovým“ klipem, příběhem jednoho domu, balancuje na hranici krátkometrážního filmu a nabízí jakýsi programový manifest, burcující proti mainstreamové unifikaci. Korespondenční óda na lidskou individualitu, přeťatá tradiční kočkovskou ironií a nadhledem, hned zkraje roku představuje adepta na jeden z nejlepších letošních klipů.

„Kdyby se ti to hodilo, rádi s tebou podrobnosti rušení mainstreamu probereme u nás ve studiu,“ zakončují Vložte kočku desetiminutový monolog a s „PS: Nechceš se mnou chodit?“ rozjíždějí závěrečnou tříminutovou párty. Zn.: Najdi Miroslava Krobota.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.