Videotip: Never Sol se sborem seniorek Elpida

Never Sol Never Sol

U příležitosti čtvrtého ročníku mezigenerační přehlídky Old's Cool, který letos probíhá během 29.8.–6.10., složila Sára Vondrášková alias Never Sol skladbu Nur. Na té Never Sol spolupracovala se sborem seniorek Elpida, který dříve doprovázel Bonuse či Please The Trees. Novinku zároveň doprovází klip.

„Píseň i klip je o zlomovém bodu v životě člověka, v rámci kterého si uvědomí, kdo je, a je nucen se srovnat sám se sebou. O smíření a sebepřijetí, které je důležitým tématem pro každého člověka napříč generacemi,” uvádí Vondrášková, která se sborem Elpida začala spolupracovat před rokem. Klip vznikl v režii Štěpána Fok Vodrážky, s nimž Vondrášková spolupracuje pravidelně.

Sbor Elpida tvoří pětadvacet žen, které vede sbormistryně Zuzana Seibertová. Po boku Pavla Bobka, Jiřího Suchého či Jana Buriana jindy vystupovali i na velkých hudebních festivalech. „Na práci se sborem Elpida je pro mě nesmírně silné a důležité to, jak je ze všech sboristek cítit velká vášeň, nadšení, a hlavně životní elán a hravost,“ dodává Vondrášková. 

Společné vystoupení Never Sol se sborem Elpida se odehraje 24. září v rámci Old's Cool v pražském Veletržním paláci a poté ještě 1. října v brněnském fóru pro architekturu a média Praha.

Never Sol + Elpida, Praha – Veletržní palác, 24. 9. 16
Never Sol + Elpida, Brno – Praha, 1. 10. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.