Noisy Pots feat. Tanita – Khan

Noisy Pots prosluli hraním na hrnce nebo kbelíky v kombinaci s melodickými syntezátory. V pořadí šestý singl Khan z toho konceptu zcela vybočuje.

„Předchozí skladby vznikaly většinou tak, že jsme začali našimi trash kuchyňskými bicími, do nich potom dosazovali elektroniku a snažili se přiblížit naší zvukové představě. Tenhle postup je však docela limitující. Teď jsme to ale udělali naopak, vytvořili jsme si zvukový ‚svět‘ hned podle představy a naše ‚nástroje‘ dosadili až na elektronický základ,“ říká jeden ze členů dvojice Jakub Tengler.

Ve skladbě rapuje Tanita Yanková (Reverse cowboy, Heather Son), mladá skladatelka a zpěvačka s bulharskými kořeny. Vytváří hudbu pro divadelní představení ve spolupráci s uměleckým gangem Depresivní děti touží po penězích a je také součástí improvizačního souboru 20 000 židů pod mořem. V uměleckém duu s klavíristou a zpěvákem Ahmadem Hedarem se zabývají bulharskou a arabskou folklorní hudbou. Za videoklipem stojí tvůrčí filmové studio Bao-Bab. Noisy Pots také letos reprezentovali českou scénu na showcase festivalu Waves, který proběhl v září hybridní formou ve Vídni.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.