Vizionář Oval míří do Brna, už tuto sobotu

Markus Popp Markus Popp

Ten výčet hovoří za vše: Björk, Apparat, Tortoise, Mouse on Mars, Squarepusher. Ani to ovšem není vše. Elektronický vizionář Markus Popp se představí poprvé v Brně pod jménem OVAL. Večer doplní ostravský Subject Lost a DJs z brněnské platformy Hertz.

Markus Popp se v 90. letech zapsal do povědomí elektronických labužníků jako průkopník glitche a click & cuts, po této průlomové až pionýrské éře Popp na několik let odešel do ústraní, kde pečlivě připravoval nový sound,“ uvádí k německé legendě Kabinet Múz, kde svá kouzla Popp předvede během sobotního večera. „V roce 2010 se vrací s dvěma novými EP (Oh EP, Oval/Liturgy split EP) a dvojitým LP (O, OvalDNA), přikládá mimo jiné i kolaborativní desku Calidostópia! – jinými slovy přináší přes 150 nových skladeb nebo-li několik hodin neoposlouchaného materiálu.“ Byť osobně mnohým neznámý, své jméno tento poustevník zanechal na mnohých deskách větších kolegů.

Vstupné vyjde v předprodeji na 140 Kč.

OVAL + Subject Lost, Brno - Kabinet Múz, 30. 11. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.